Przy okazji porządków znalazłam kilka zachomikowanych, szklanych butelek, buteleczek i świeczników. Jestem z tego typu ludzi co chomikują wszystko na zasadzie "może się jeszcze przydać" :)
Tym razem się przydało i postanowiłam, wykorzystać dwie butelki po winie, z ładnego, oszronionego szkła żeby zrobić wazony.

Oto efekty mojej pracy:

 

Do ozdobienia butelek wykorzystałam kilka artykułów z naszego sklepu.

Jako podkładu pod papier ryżowy użyłam farby akrylowej, biała - Liquitex - bardzo dobrze kryje i wystarczyło tylko jedno nałożenie - można papier nakleić bezpośrednio na butelkę wtedy uzyskamy efekt bardziej witrażowy, ja chciałam, żeby grafiki były wyraziste. Użyłam też papieru ryżowego do decoupage z nadrukiem, taki papier jest droższy od serwetek, ale jest łatwiejszy do nakładania, bo się tak nie faluje i nie uszkadza jak serwetka. Do przyklejenia i zawerniksowania użyłam klej z werniksem, bardzo lubię ten produkt, bo jest wydajny, można go rozcieńczać w razie potrzeby wodą i daje ładny, równomierny połysk. Tak od siebie dodałam jeszcze złote ornamenty, świetnie się do takich "koronkowych" robótek nadają konturówki do szkła i ceramiki, używam ich nie tylko zdobienia szkła, ale praktycznie do wszystkiego, papieru, plastiku, drewna. szybko schną i dzięki bardzo cienkiemu aplikatorowi można na prawdę uzyska wspaniałe efekty.

Zrobienie takiego wazonu jest bardzo proste, wystarczy butelka po winie lub innym trunku (wino można wcześniej wypić w miłym gronie :)), kilka akcesoriów hobbystycznych i fantazja. Ja akurat lubię secesyjne klimaty (tu wykorzystałam reprodukcje z grafikami Alfonso Muchy), ale każdy może wybrać motyw taki jaki mu się tylko podoba :)