Oj, mroźno i zimno tego dnia w Krakowie, zima zagościła w naszym mieście na dobre :)

Ale u nas atmosfera gorąca i wiele się dzieje. Dzisiejszy wpis chciałam poświęcić ołówkom Faber Castell ale przyznam się szczerze brakło mi czasu a temat do opisania zacny.

Długo zastanawiałam się co mogłabym wam dzisiaj polecić bo sporo produktów na naszych półkach i jest o czym pisać.

Skupię się dzisiaj może na blokach marki Clairefontaine bo mamy je obecnie w promocji. Zresztą sami zobaczcie nasz nasz reklamowy baner.

Firma oferuje ponad 3000 produktów dla profesjonalnych malarzy, studentów i uczniów tj. zeszyty, notesy, bloki, pamiętniki oraz papier biurowy.

W swojej wieloletnie praktyce w produkcji papierów są jednym z czołowych liderów na świecie.

Papier słynie z wysokiej jakości i wytrzymałości. Firma oferuje bloki przeznaczone do każdej techniki malarskiej i dekoracyjnej dlatego w ofercie można znaleźć papier o różnych gramaturach ( od 80 g/m do 300 g/m). Zdarzają się również papiery o bardzo wysokiej gramaturze - 535 g/m przeznaczony w szczególności do akwareli. Doskonale służy także do technik dekoracyjnych ( produkcja pudełek ).

Dzisiaj szczególną uwagę chciałam zwrócić na szkicowniki z serii Graf it. Produkt, wprost stworzony dla każdego artysty ze względu na jakość i zasobność portfela.

Cała seria Graf it nasycona jest kolorami i niepowtarzalnym wzorem okładki. Sami spójrzcie jak to pięknie wygląda.

 

Bloki Clairefontaine produkowane są z bezkwasowego papieru o gramaturze 90 co dla mnie użytkownika pióra to znakomita informacja. Można je stosować  jako podręczny notatnik :)

Bloki są klejone i zszywane na szczycie, każda kartka z mikro-perforacją -fantastycznie i łatwo usuwa się z notatnika. 

Wielkim atutem dla szkicownika jest spód, który wykonany jest z wytrzymałej tektury - doskonale sprawdza się w podróży lub tzw. kolanowym rysowaniu.

Zapraszam was do obejrzenia małej galerii zdjęć.

 

Pozdrowienia i miłego weekandu.