Stamperia to marka firmy BOX - kufer z pomysłami, która powstała w 1988 w Turynie, w suterynie przy via Nizza. Od 1988 firma Box stworzyła kolekcje papierów ozdobnych, do oklejania artykułów papierniczych i biurowych, jak również do pakowania prezentów. Kolekcje cieszyły się dużym powodzeniem, w ciągu kilku lat zaczęły zdobywać względy u klientów na całym świecie. Od Włoch, poprzez Amerykę, aż po Japonię. W celu uzupełnienia oferty Stamperia i stworzyła szeroką gamę wszystkich materiałów, potrzebnych do każdej metody dekoracji i zdobienia.

        

Dziś chciałam zaprezentować kilka ciekawych pędzli Stamperia Easy Painting

Pędzle dostępne tu: http://www.swiatartysty.pl/pl/c/Pedzle-na-sztuki/143/1/default/1/f_producer_12/1

 

 

Stamperia Fontana KR57-KR58-KR59

Model fontanna posiada kształt wyjątkowy ze względu na fakt, iż włosie ułożone jest w formie pierścieni a środek pozostaje pusty. Pozwala to na zanurzaniu go w farbie w różnym stopniu, dzięki czemu można uzyskać ciekawy efekt stopniowania koloru oraz trójwymiarowości. Świetnie nadaje się także do tworzenia efektów świetlnych, które można uzyskać za pomocą delikatnie aplikowanej białej farby na uprzednio nałożony kolor.

                                  

Zanurzając go w dwóch kontrastowych kolorach i dociskając prostopadle do papieru jednym ruchem można uzyskać np. piękne stylizowane róże.

      

 

Stameperia Lama KR60

Włosie tego pędzla ścięte jest skośnie. Duże znaczenie w jego stosowaniu ma kąt, pod jakim trzymany jest pędzel oraz stopień nacisku. Jest wprost idealny do tworzenia motywów roślinnych, zarówno poprzez pociągnięcia jak i poprzez odbicie jego kształtu.

 

 

Stamperia Ogon wieloryba KR51-KR52

Nietypowo wycięty środek linii włosia pozwala na bardzo proste uzyskanie ciekawego kształtu. Wystarczy zanurzyć  pędzel w jaśniejszym odcieniu farby, a następnie samą jego końcówkę w kolorze ciemniejszym i odbić kształt włosia na papierze, a następnie wykonać jeden energiczny ruch, by uzyskać otwarty kielich tulipana.Wystarczy tylko domalować łodygę i liści. Należy pamiętać o odpowiednim rozcieńczeniu farb wodą, co bardzo ułatwia ich aplikację oraz pomaga. Podobnym sposobem można uzyskać pojedyncze płatki kwiatowe, bazę do kłosów zboża czy listków bluszczu.

 

 

         

       

Stamperia Ścięta fala KR55-KR56

To z pewnością najbardziej uniwersalna linia pędzla. Świetnie nadaje się do tworzenia liści, drzew i krzewów . Zarówno do tych bardzo precyzyjnych, które można osiągnąć poprzez nakładanie różnej ilości farby, lub też mniej wyraźnych, przedstawianych na obrazach w oddali.

       

Stamperia Koci język KR53-KR54

To połączenie klasycznego kociego języka z delikatnie falowanym brzegiem. Pozwala na tworzenie malowniczych kwiatów, w podobny sposób jak opisany przy użyciu ogona wieloryba. Dzięki niemu efekt cieniowania to nic trudnego, a misterna praca powycinanych płatków kwiatowych odchodzi w niepamięć.

                 

Kto chętny na takie czary?

 

Pozdrawiam serdecznie,