Wielkanoc już niebawem, więc czas najwyższy pomyśleć o dekoracjach. Bogactwo materiałów, z których można wykonać ową dekorację jest ogromne, ale dziś przede wszystkim chciałam zaprosić do obejrzenia naszej ciągle wzbogacanej gamy wstążek dekoracyjnych  – wszystkie dostępne wzory można znaleźć tu: http://www.swiatartysty.pl/pl/c/Wstazki-dekoracyjne/259

                                                        

Wstążka to…

wyrób pasmanteryjny, zwykle o formie dość wąskiej, o różnych kolorach. Surowcem bazowym do jej wyrobu mogą być np. bawełna, jedwab, włókna sztuczne lub ich połączenia. Początki ich wytwarzania w Europie datuje się na co najmniej XVII wiek. Używane są m.in. do wiązania włosów, ozdabiania odzieży i nakryć głowy czy wyrobu akcesoriów zdobniczych, co w danej chwili interesuje nas najbardziej.

 

 

Z czym łączyć?

Ze wszystkim, co tak naprawdę przyjdzie nam do głowy. Bardzo efektownie wygląda już sama w sobie – wystarczy obwiązane wstążką, pomalowane farbą jajko styropianowe.

Doskonale komponuje się z wszelkiego rodzaju piórkami dekoracyjnymi, cekinami i perełkami oraz guzikami.

                          

Do dzieła, sprawmy sobie dekorację Wielkanocną jakiej świat nie widział :)

 

Nota bene – dla większości, Wielkanoc to żółty kurczaczek na zielonym, wiosennym tle :)

A dla Was? Jesteście w tej kwestii tradycjonalistami czy raczej zwolennikami unowocześnień i wprowadzenia innych kolorów jako barw Wielkanocy?