Dziś odpowiedzią na tytułowe pytanie zajmie się nasz przyjaciel Dexter. Jest on na pewno już bliżej znany fanom naszego sklepu www.twojepioro.pl, ale dziś udowadnia, że jego pasją są nie tylko pióra. Na prośbę, by zechciał pokazać swoje prace otrzymaliśmy całą galerię fotografii oraz odpowiedź.

 

 „A mogę coś napisać, proszę bardzo. :)

 Modelarstwo, to nie tylko sklejanie plastikowych samolotów zakupionych w kiosku ruchu. Od kilku lat rynek dostępnych modeli, farb, akcesoriów modelarskich bardzo się rozwinął. Można sklejać dosłownie każdy rodzaj pojazdów jaki pływa, jeździ, lata czy biega po świecie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja jakiś czas temu wybrałem modelarstwo figurowe. Różne są to postacie i w różnej skali.

 Malowanie figur, to doskonała zabawa. Figury kupuje się gotowe, lub przy odrobinie zdolności tworzy własne. Gotowe – to odlewy żywiczne. Łatwe w obrobieniu z nadlewek formy. Mogą być także wykonane z metalu.

Gotowa, zakupiona figurka, często jest dla mnie bazą wyjściową do tego, co mam zamiar pokazać. Można dorobić we własnym zakresie wąsy, brodę czy całą suknię. Takie detale zmienią radykalnie naszą figurkę.

Malowanie jest bardzo podobne do malowania na płótnie. Tak samo zaznacza się cienie w zagłębieniach i rozjaśnienia na wystających elementach. Grunt, to wybrać sobie jeden punkt oświetlenia i tego się trzymać. Do malowania używam farb akrylowych oraz olejnych.

Na zdjęciach przedstawiłem poglądowo etapy powstawania jednej z figur.

Dokładnie popiersia. Wcześniej nagie, ubrałem (masa modelarska) w suknię typu charleston. Malowana grzecznie, zgodnie z kanonami wyglądu w latach 20stych. Dodatkowo dodałem pióra na zawoju.

                 

                   

                          

Dodatkowo, by nie było, że tylko kobiety maluję, przedstawiam kilka moich ostatnich prac.

              

Swoje pracę publikuję na blogu przyjaciółki:

http://madhamsters.blogspot.com/

Każdego dnia, można tam znaleźć coś nowego.”

 

My ze swojej strony bardzo dziękujemy Dexterowi ( oraz gratulujemy – prace są świetne), a Was zapraszamy do komentowania oraz odwiedzin na wspomnianym blogu.

 

Pozdrawiam serdecznie,