Dziś przedstawiamy Wam naszego Gościa - Olę, która wygrała nasze Wyzwanie "Pokaż mi swój świat - swoją pasję".

"Witam, mam na imię Ola. Swego czasu wygrałam Wyzwanie Pokaż mi swój świat - swoją pasję, stąd moja obecność na blogu Świata Artysty.

W wolnych chwilach zajmuję się dekupażem, do którego chętnie wplatam inne techniki. Zdarza mi się również coś uszyć, lub przemalować jakiś mebelek. Najczęściej jednak powstają różnego rodzaju kufry, paki i skrzynie :)

Dla uporządkowania tej twórczości prowadzę bloga Żeby było kolorowo."

"Chcę Wam zaprezentować kuferek zrobiony dla ośmioletniej dziewczynki.

Do jego zdobienia wykorzystałam kilka ulubionych technik - decoupage, transfer, bejcowanie oraz szablonowe reliefy.

Zaczęłam od zabejcowania wnętrza skrzyni oraz pomalowania z zewnątrz farbą w kolorze nieco zabrudzonej bieli, bejcę dodatkowo od razu zabezpieczyłam lakierem.

Chciałam, żeby było słodko i dziewczęco, a ponieważ obserwuję u siebie ostatnio dziwne skrzywienie w kierunku różanych motywów, padło znów na te piękne kwiaty. Obrazek, jak przystało na klasyczny decoupage, pochodzi z pięknej serwetki w stylu vintage, a przyklejony i zabezpieczony jest klejem typu 3w1.

Aby było jasne do kogo należą skarby znajdujące się w skrzynce pojawiło się również imię właścicielki, wykonane metodą transferu.

Zwykle do transferowania wykorzystuję medium, jednak tym razem, ze względu na bardzo delikatną czcionkę spróbowałam odbić napis na mokrej farbie. To moje drugie podejście do tej metody i muszę przyznać, że do takich delikatnych wzorów jest bardzo dobra, nie ma problemów z białą otoczką wokół liter. Jednak do większych obrazków nadal będę używała medium, ponieważ z transferem "na farbę" trzeba się obchodzić bardzo ostrożnie, o uszkodzenie naprawdę łatwo - dlatego napis przed lakierowaniem zabezpieczyłam fiksatywą - bałam się go nawet dotknąć pędzlem :)

Wreszcie moja ulubiona część pracy :)

Od jakiegoś czasu mam po prostu kota na tle szablonów, używam ich zarówno z farbami jak i z masą szpachlową.

Tutaj występują dwa - różany szablon Stamperii na wieku, oraz z tej samej firmy szablon z kameą. Jest on o tyle fajny, że poszczególne elementy można wykorzystać na wiele sposobów - kokardkę, ramkę, czy cały motyw. Posłużył mi już nie raz, na przykład do wykonania delikatnej dekoracji na skrzyni ze słonecznikami.

Na koniec cała praca dostała kilka warstw matowego lakieru i zawieszkę do towarzystwa.

Jestem ciekawa jakie skarby w niej zamieszkają :)

Dziękuję bardzo za uwagę, Światowi Artysty za możliwość goszczenia na Blogu, a wszystkim, którzy dotrwali do końca za cierpliwość :) 

Pozdrawiam i zapraszam do siebie."

My też dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie mini kursu o mieszaniu technik w decoupage.