Malarstwo akwarelowe jest jedną z najstarszych technik malarskich. Jest to stosunkowo trudna technika, ponieważ nie daje prawie żadnej możliwości dokonywania poprawek i retuszy. Farby akwarelowe są transparentne i namalowana nimi barwna plama nie daję się pokryć innym kolorem, jedynie nakładając jeden kolor na drugi można zmienić jej odcień. Jednakże obrazy namalowane tą techniką są niesamowicie lekkie i zwiewne. Ważnym elementem w technice akwareli jest papier na jakim się maluje, powinien być to papier specjalny do akwareli, dzięki czemu nie będzie się on marszczył i falował. Ciekawe efekty można też uzyskać malując na papierze akwarelowym z fakturą.

Farba akwarelowa to mieszanina pigmentu i wodorozcieńczalnego spoiwa, w niektórych akwarelach spoiwem jest miód jak np. w akwarelach firmy Renesans.

Akwarele mogą być w formie kostek, wymagają wtedy użycia dużej ilości wody, lub w tubkach, gdzie są już częściowo rozcieńczone. Farby miesza się za pomocą delikatnych pędzli na palecie, a dopiero później nakłada się je na papier.

W naszej ofercie mamy duży wybór akwareli różnych firm, między innymi Talens Ecoline.

 

 

Talens oferuje bardzo kompletne i innowacyjne materiały pomocnicze dla artystów dla prawie każdej techniki malowania. Produkty są dokładnie dostosowane do konkretnych wymagań każdego technika. Talens oferuje jakość i niezawodność oraz gwarancję dla procesu optymalnego malowania.

 

Farba ECOLINE to gotowa do użycia farba wodna - akwarela, z przeznaczeniem dla zarówno dla uczniów i studentów jaki i dla amatorów i profesjonalnych malarzy.

Dzięki swoim właściwościom świetnie się też sprawdza w kaligrafii zamiast tuszu.

Dostępna w 48 wspaniałych kolorach w tym dwa kolory nieprzezroczyste (biały i złoty). Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do papieru i kartonu.

Kolorystyka obejmuje również trzy podstawowe kolory: żółć cytrynowa (205), magenta (337) i błękitny cyan (578) co umożliwia ćwiczenia mające na celu umiejętność tworzenia poszczególnych odcieni kolorów.

 

Zapraszamy do opini i wszelkich komentarzy.

 

Pozdrawiam ciepło,