Kaligrafia staje się coraz popularniejsza - i nic w tym nadzwyczajnego. Komu nie marzy się piękne pismo ?

Piór do kaligrafii na rynku jest bardzo wiele, ale dziś chciałabym zaprezentować pióro Pilot Plumix – japoński produkt świetnej jakości, cenie na każdą kieszeń, o akcesoriach dostępnych bez problemu.

     

 

Pilot Plumix to kolekcja lekkich piór do kaligrafii. Szeroka gama stalówek pozwala na ich zastosowanie w wielu dziedzinach. Idealnie nadają się do wypełniania zaproszeń, listów gratulacyjnych i dyplomów.

Pióro posiada korpus i skuwkę z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Na korpusie znajduje się przezroczyste okienko, które pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ergonomiczny uchwyt, skuwka zakręcana.

Pióro posiada stalówkę ze stali nierdzewnej. Przystosowane zostało do użytkowania wraz z uniwersalnymi nabojami, można także dokupić tłoczek umożliwiający użytkowanie atramentu z butelki ( pasuje np. tłoczek Pelikan lub Faber-Castell), ale wszystkie akcesoria można znaleźć tu:

http://www.swiatartysty.pl/pl/c/Naboje-i-tloczki-do-pior-kaligraficznych/204

http://www.swiatartysty.pl/pl/c/Tusze-i-atramenty/202

          

Pióro wieczne z kolekcji Plumix występuje z 5 rodzajami stalówek: EF, F, M, B, BB. Pióra ze stalówkami F i M idealnie funkcjonują jako pióra do nauki pisania dla dzieci.

 

                                

Ktoś chętny do przetestowania? A może ktoś już testował i podzieli się spostrzeżeniami lub własnymi pracami kaligraficznymi?

Pozdrawiam serdecznie,