Przedstawiamy naszego kolejnego GOŚCIA, Marię Stopkowicz - z wykształcenia nauczycielkę historii, pedagoga, która pasjonuje się rękodziełem i z zamiłowaniem tworzy różne cudeńka :) Na co dzień łączy prace zawodową nauczyciela ze swoim hobby, prowadząc zajęcia plastyczne i warsztaty decoupage w szkołach i ośrodkach kultury.

Kim jestem?

Kimś, kto nie potrafi żyć bez przedmiotów. I to przedmiotów pięknych

takich, które nie tylko nam służą, ale również cieszą oczy, inspirują, pobudzają wyobraźnię. Są małymi dziełami sztuki z drewna, ceramiki, szkła, papieru, plastiku, metalu…

Krótko mówiąc, jestem pasjonatką pięknej sztuki zwanej decoupage.

 

 

 

 

"Czy wiecie, co powstaje, kiedy połączymy odrobinę fantazji z prawą i lewą ręką? Prosty biały talerz zamienia się w tęczową od kwiatów ozdobę śniadania… Zwyczajny kubek do kawy staje się kolorowym arcydziełem… Pudełko na nici okazuje się błyszczącym kufrem krawca-czarodzieja…

Te i inne cuda tworzę z fantazją i zamiłowaniem. Nie ma dla mnie rzeczy na zawsze nudnych, nagle niepotrzebnych, uparcie brzydkich.

Świat wokół nas nie musi być szary i przewidywalny. Przedmioty codziennego użytku mogą być przedmiotami bliskimi, cieszącymi zmysły – jednym słowem zostać naszymi (nieożywionymi) przyjaciółmi. A raczej… ożywionymi naszą wyobraźnią!

Aby dzielić się swoją pasją z innymi, powołałam do życia Retro Sztukę.

To zwariowana pracownia, w której odkrywam dla Was rozmaite sekrety ożywiania przedmiotów i tworzenia zupełnie nowych: własnych, niepowtarzalnych. To miejsce, w którym wspólnie odkrywamy radość dostępnej dla każdego artystycznej pracy rąk. Miejsce, w którym nikt nie słyszał o słowie „nuda”, a wyobraźnia nie zna żadnych granic.

Zapraszam do mojego królestwa!"

Retro Sztuka

Zapraszamy także na Facebooka Retro Sztuki, gdzie można na bieżąco śledzić twórczość Marysi, a także aktualności dotyczące warsztatów i zajęć plastycznych :)

A wszystkich chętnych zapraszamy na warsztaty Retro Sztuki z okazji zbliżającego się już wielkimi krokami Dnia Matki