Każdy posiada wspomnienia, które wciąż są dla niego żywe. Niektóre są tak wyjątkowe, że pragniemy do nich wracać nieustannie. Wizja odtworzenia i ponownego ich przeżycia jest bardzo kusząca. Dobra wiadomość jest taka, że jest to możliwe! Dzięki metodzie SCRAPBOOKINGU łapanie chwil to prawdziwa przyjemność. Technika ta polega na własnoręcznym tworzeniu i dekorowaniu albumów oraz pamiętników. Odpowiednio dobrane tło, elementy ozdobne i zdjęcia tworzą całość, która idealnie oddaje charakter twórcy. Projektowanie własnych kolaży przy pomocy papieru do scrapbookingu, naklejek, brokatów czy masy plastycznej jest kreatywnym pomysłem na odstresowanie się. Dzięki tej technice podarujesz swoim przeżyciom oprawę na jaką zasługują!

Jak to działa?

Do stworzenia swoich wyjątkowych dzienników i albumów można wykorzystać wszystko to, co pozwoli je spersonalizować: zdjęcia, wycinki z gazet, zasłyszane cytaty i inne drobiazgi przywołujące nasze wspomnienia np. bilety, zasuszone kwiaty, muszelki i wiele innych elementów, które tylko da się wkleić do albumu. Scrapbooking to przestrzeń, w której można całkowicie polegać na własnej wyobraźni. Każdy pomysł jest dobry, nie ma zasad działania. Jest tylko własna wizja artystyczna i zapał.

Początkowo do ozdabiania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi, wykorzystywano skrawki gazet lub kartki z informacjami dotyczącymi wyjątkowych chwil udokumentowanych na zdjęciach. Obecnie rozwijanie pasji do scrapbookingu jest o wiele prostsze. Powstaje coraz więcej marek, które dostarczają na rynek materiały, przydatne do tworzenia swoich dzieł. Scrapbooking to sztuka żywa i rozwijająca się. Dlatego wszelkie kartki robione ręcznie przy użyciu papieru do scrapbookingu, a także ozdobione własnoręcznie pudełka i ramki również można zaliczyć do tej techniki.

Co? Gdzie? Jak?

Wśród dostępnych materiałów na rynku można znaleźć prawdziwe skarby, które jeszcze bardziej zachęcają do tego by dołączyć do grona pasjonatów scrapbookingu.

W naszym sklepie znajdziesz akcesoria potrzebne do tego by stworzyć niesamowite rzeczy z duszą: bloki kreatywne, papiery, bazy do albumów i kartek, kwiaty papierowe, dekory, stemple, szablony (maski) i wiele innych przyborów do scrapbookingu.

Papiery

Papier to jeden z najważniejszych elementów służących do zdobienia techniką scrapbookingu, nadaje tło, klimat, najczęściej jest bazą całej pracy.

Papier do scrapbookingu marki Clairefontaine idealnie nadaje się do ozdabiania albumów, tagów i kartek. Papier jest bezkwasowy i świetnie przystosowany do cięcia zarówno nożyczkami jak i dziurkaczami ozdobnymi i nożykiem. Ponad to produkty francuskiej marki Clairefontaine posiadają oryginale, piękne wzornictwo.

Papier do scrapbookingu ScrapArt marki Stamperia jest także bardzo przydatny w trakcie dekorowania i zdobienia. Z papierem tej znanej włoskiej firmy łatwo się pracuje nawet osobom, które nie mają doświadczenia plastycznego. Papier idealnie nadaje się do tworzenia pamiętników, zakładek, zaproszeń, a także exploding boxów.

Planujesz stworzyć albumu z wakacji, nic prostszego, papier do scrapbookingu marki EFCO będzie dobrym uzupełnieniem każdego kolażu! Zestaw zawiera 6 arkuszy papierów o letniej tematyce.

Ciekawą propozycją jest także uroczy papier firmy Studio75, która to oferuje karty dwustronnie nadrukowane, z grubszego papieru (idealne do tworzenia np. exploding box i scrapbookingowych layoutów) utrzymane w różnej kolorystyce i motywach, które można kupować osobno bądź w zestawach, ponieważ większość kart jest zaprojektowana w taki sposób by tworzyć spójną całość tematyczną.

Dekory

Do nadania wyjątkowego, bardziej przestrzennego, charakteru naszemu albumowi, pamiętnikowi czy kartce świetnie się sprawdzą także drobne dekory, takie jak aplikacje samoprzylepne, buttony (badziki), tekturki dekoracyjne czy papierowe kwiaty.

Warte uwagi są dekory papierowe firmy Craft Fun, które można własnoręcznie pomalować na dowolny kolor i przykleić. Różnorodność wzorów, kształtów i stylów zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów scrapbookingu, znajdziemy tu zarówno dekory płaskie, jak i przestrzenne (3D) a także mnóstwo różnych napisów, które dopełnią każde scrapbookingowe dzieło.

Washi

Bardzo popularne w scrapbookingu są także taśmy papierowe (nazywane washi). To cienkie bibułkowe taśmy pochodzące z Japonii, bardzo elastyczne i wytrzymałe dzięki czemu dają niezwykle dużo możliwości zastosowania. Duża elastyczność sprawia, że doskonale układają się nawet na bardzo skomplikowanych powierzchniach. A specjalny klej (typu masking tape) powoduje, że taśmę można wielokrotnie odrywać nie zostawiając śladów i nie uszkadzając dekorowanej powierzchni. Poza tym taśmy washi są wodoodporne, co może dać ciekawe efekty przy pracy z różnymi mediami do scrapbookingu.

Mając w zasięgu ręki taśmy washi możesz szybko wykreować nowa rzeczywistość :)

Szablony i maski

Szablony i maski do tekstur to kolejny element dodający scrapbookingowi nowego wymiaru. Dosłownie i w przenośni. Dosłownie, dlatego że im grubsze tworzywo z jakiego zrobiony jest szablon i im gęściejsza farba użyta do odbicia wzoru, tym dekor będzie bardziej wypukły, trójwymiarowy.

Maski natomiast świetnie się sprawdzą do dekorowania tła, nadając mu patternowy charakter.

 Scrapbooking to bardzo bogata i wciąż rozwijająca się technika, w naszej ofercie, w sklepie Świat Artysty, można znaleźć dużo więcej elementów dekoracyjnych (papierowe kwiaty, naklejki samoprzylepne, perełki i kryształki, guziczki, itd.) do wykorzystania przy pracy nad własnym albumem, kartką, zaproszeniem czy exploding boxem, wystarczy tylko dobrze "poszperać" i obudzić własną wyobraźnię.

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w artykuły potrzebne do scrapbookingu, odwiedź Kraków i zajrzyj do naszego sklepu stacjonarnego, albo odwiedź naszą stronę w dziale SCRAPBOOKING, a na pewno znajdziesz coś dla siebie :)