W naszych artykułach wielokrotnie wspominaliśmy o marce Faber-Castell i jej niezwykłej potędze. To jedna z najstarszych, a zarazem najpopularniejszych na świecie firm zajmujących się produkcją artykułów piśmienniczych i kreślarskich. W swoim asortymencie posiada zarówno produkty skierowane do osób zajmujących się rysunkiem zawodowo, jak i osób zajmujących się nim hobbistycznie. W ofercie Faber-Castell odnajdziemy niezwykle szeroki dział produktów skierowanych do dzieci. My go uwielbiamy, a kredki Faber-Castell z przyjemnością polecamy dzieciom.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy jednak wspomnieć nie o owych kredkach, ale o produkcie, który zrewolucjonizował rynek i nazwany jest jednym ze sztandarowych produktów tej marki - mowa tu o ołówku z serii 9000. Przez wielu uważany jest za kultowy model ołówka artystycznego. Produkt ten nie tylko zapoczątkował działalność firmy, ale jak wspominaliśmy, zrewolucjonizował rynek kreślarski poprzez całkowite odmienienie sylwetki klasycznego ołówka.

FABER-CASTELL 9000 - CO OBIECUJE PRODUCENT?

Faber-Castell 9000 to ołówek przeznaczony do użytku profesjonalnego. Jest bardzo dobrze znany nie tylko wśród artystów, ale także wśród architektów i inżynierów. Sam producent opisuje model jako doskonałe narzędzie zarówno do pisania, wykonywania rysunku technicznego, jak i nauki szkicowania. Dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii, ołówki cechują się bardzo wysoką wytrzymałością, są odporne na złamania, a dodatkowo wykonane z nieszkodliwych dla zdrowia i środowiska materiałów.

FABER-CASTELL - ARTYKUŁY BEZPIECZNE DLA ŚRODOWISKA

Faber-Castell oprócz wysokiej jakości wyrobów, słynie także ze swojej aktywności w ramach akcji na rzecz ochrony środowiska. Ołówki Castell 9000 produkowane są wyłącznie z drewna pozyskiwanego w ekologicznych plantacjach, a zastosowane w nich materiały są nieszkodliwe dla zdrowia użytkownika. Pokrywający ołówki lakier produkowany jest na bazie wody i bezpiecznych barwników, dzięki czemu ołówki z powodzeniem mogą być wykorzystywane także przez dzieci. Ołówki Faber-Castell 9000 powstają w oparciu o nowatorską technologię, która zapobiega łamaniu się rysika. Znajdujący się wewnątrz grafit przymocowany jest za pomocą specjalnego kleju, który zapobiega nadmiernemu łamaniu się rysika, na przykład w wyniku upadku.

16 STOPNI TWARDOŚCI

Klasyczny model Castell 9000 dostępny jest aż w 16 wariantach, co jest ogromnym plusem w szczególności dla rysowników i kreślarzy. Ołówek dostępny jest na poziomach twardości od 8B do 6H - seria posiada zatem modele przeznaczone nie tylko do szkicowania, ale także do pisania, cieniowania i wykonywania rysunków technicznych. Poszukując fantastycznego ołówka sięgnijcie zatem po Castell 9000!

CIEKAWOSTKA O CASTELL 9000

Ołówek Castell 9000 powstał w 1905 r. Był pierwszym ołówkiem, w którym zastosowano budowę heksagonalną. Za sprawą hrabiego Castella, który okazał się być również świetnym designerem, legendarny już, zielony ołówek Castell 9000, posiada swój kształt. Zauważył on, że okrągłe ołówki mają tendencję do spadania ze stołów i postanowił zapobiec temu, wprowadzając w nich ostre krawędzie.

Prawda, że baczny z niego obserwator? A do tego pragmatyk ;)