Promarkery to profesjonalne markery projektowe przeznaczone głównie do rysunku technicznego i artystycznego. Dzięki rosnącej popularności grafiki ilustracyjnej i jej szerokiego zastosowania, promarkery stały się lepiej znane już nie tylko zawodowym ilustratorom i rysownikom, ale także hobbystom i młodzieży, która chętnie wykorzystuje je na przykład w ramach projektów szkolnych.

Promarkery Winsor&Newton

Są to obecnie jedne z najlepiej sprzedających się markerów projektowych na świecie. Świetnie sprawdzą się zarówno do zawodowego tworzenia komiksów i ilustracji, jak i codziennego użytku, a ich jakość znacznie przewyższa inne oferty dostępne na rynku.

Winsor&Newton to marka specjalizująca się w produkcji artykułów kreślarskich i rysunkowych. W swojej ofercie posiada między innymi różnego rodzaju farby, tusze artystyczne, szkicowniki czy właśnie promarkery. Samo określenie "promarkery" pochodzi właśnie od nazwy kultowych pisaków firmy Winsor&Newton. Dzięki niespotykanej jak dotąd jakości i wydajności, model w krótkim czasie stał się bestsellerowym produktem wśród zawodowych projektantów i ilustratorów. Posiadają przede wszystkim specyficzną budową, doskonałą trwałość, a także możliwość łączenia ze sobą różnych kolorów. Są uniwersalne i niezwykle wydajne, przez co mogą służyć nawet przez kilka lat.

Co jeszcze wyróżnia Promarkery Winsor&Newton spośród całej gamy pisaków dostępnych na rynku?

Promarkery Winsor&Newton znane są głównie ze świetnej pigmentacji, która gwarantuje bardzo dokładne pokrycie malowanej powierzchni. Znajdująca się wewnątrz farba bez problemu przepływa przez końcówkę, a jej ilość jest odpowiednio stopniowana i nie wymaga nakładania kolejnej warstwy. W zależności od rodzaju papieru - jego gramatury i stopnia chłonięcia - promarkery mogą niekiedy przebijać z drugiej strony kartki. Problem ten można jednak w całości wyeliminować poprzez wykorzystywanie papieru o wyższej gramaturze. 

Dwie końcówki Promarkery Winsor&Newton

Posiadają dwie oddzielne końcówki, znajdujące się po obu stronach pisaka. Rozwiązanie to bywa bardzo przydatne w szczególności w pracy ilustratorów i rysowników komiksów, których projekty bardzo często zawierają w sobie niewielkie detale.

Dostępne są w aż 148 kolorach. Ich paleta zawiera kolory począwszy od bladych pasteli, przez szarości, aż po intensywne, głębokie czerwienie, granaty i czernie. Dzięki możliwości łączenia poszczególnych barw, możliwe jest tworzenie własnych odcieni, które będą zgodne z przyjętą wcześniej koncepcją.

A więc do dzieła, ruszajcie i cieszcie się radością tworzenia!