Caran d'Ache to szwajcarski producent artykułów piśmienniczych, plastycznych i malarskich, który istnieje na rynku od 1915 roku. Jego nazwa wywodzi się z rosyjskiego słowa karandash oznaczającego ołówek, a będącego pseudonimem ówczesnego francuskiego satyryka i karykaturzysty politycznego, Emmanuela Poiré.

Produkty Caran d’Ache dedykowane są artystom, architektom, studentom i dzieciom. Możesz ich używać w pracy, w szkole i w domowym zaciszu. W naszym sklepie znajdziesz ołówki, kredki zwykłe i akwarelowe, gumki do mazania, pędzle, wiszery papierowe i pastele olejne, a nawet zestaw Art Therapy. Ten ostatni produkt jest godny szczególnej uwagi. Zestaw składa się z książki z kolorowankami oraz 30 kredkami. W dzisiejszych czasach tempo życia jest szybkie, warto jednak znaleźć chwilę, by się zatrzymać i odreagować towarzyszący nam na co dzień stres. Kolorowanki antystresowe są na to dobrym sposobem. Caran d’Ache postarało się, aby stanowiły one rodzaj zabawy i dostarczały przyjemnych estetycznych wrażeń, dzięki intrygującym motywom obrazkowym.

Pędzle Caran d'Ache Waterbrush są również wyjątkowe. Mają specjalny zbiorniczek na wodę. Nadają się do malowania akwarelami, a także zwilżania kredek i ołówków akwarelowych. Sprawdzą się nie tylko w studio, ale i w plenerze. Ich czyszczenie jest łatwiejsze niż standardowych pędzli.Mają trzy różne rozmiary - F, M, L. Z kolei w przypadku pasteli olejnych, ich dużym plusem jest to, że się nie kruszą i bardzo dobrze kryją różnorakie powierzchnie.

Ołówki i kredki Caran d'Ache

Ołówki Caran d’Ache mają wydajny grafit, a także ciekawą szatę graficzną. Przykładowo, kolekcja ołówków nawiązuje do kolorów w kartach: pik, kier, trefl, karo, oraz prezentuje krótkie sentencje. Interesujący jest zestaw czterech ołówków z ekskluzywnej, limitowanej kolekcji: każdy wykonany jest z innego, egzotycznego drewna (“Polychrome Sipo”, “Streaked with Birch”, “African Assamela”, “Grey Limba”). Całość opakowana jest w firmowe, gustowne, kartonowe pudełko. Jeśli chodzi o kredki akwarelowe, charakteryzują się one wysoką jakością pigmentu, odpornością na światło oraz ścieranie. Wykonane są z drewna cedrowego i mają wygodny, heksagonalny kształt. Zapakowane są w elegancką, metalową kasetkę.

Ołówki i kredki Caran d'Ache oraz inne produkty tej firmy to idealny pomysł na prezent nie tylko dla artystycznej duszy, ale dla każdego, kto potrzebuje ich na co dzień. Profesjonalne wykonanie jest gwarancją tego, że akcesoria piśmiennicze, plastyczne i kreślarskie posłużą właścicielowi przez długi czas.