Pędzel, farba i płótno - te trzy artykuły najbardziej kojarzą się z malarstwem i sztuką. Jednak, żeby tworzyć nie potrzebujesz ani farb, ani wielu sprzętów. Wystarczą kolorowe flamastry, dzięki którym wyczarujesz przepiękne rysunki. Poznaj Kuretake - profesjonalne pisaki, niezastąpione narzędzie każdego artysty!

Sztuka we flamastrze
Nie trzeba być artystą wielkiego formatu, czy profesjonalnym ilustratorem, ani też znawcą sztuki, by móc docenić i czerpać przyjemność z tworzenia prawdziwego dzieła, choćby miało ono być stworzone na skrawku papieru. Wielu z nas zachwyca się profesjonalnymi ilustracjami i grafikami oraz czerpie z nich inspiracje.

Bez względu na to, jak wiele technik tworzenia ilustracji istnieje (ciągle powstają nowe!), technika rysowania z użyciem flamastrów artystycznych jest jedną z tych, która nie przestaje zachwycać. Jej efekty wywołują prawdziwą, wizualną ucztę. Być może flamastry nie uchodzą za typowe narzędzie pracy artysty, jednak dzieła nimi wykonane potrafią zachwycić. Swoją głębią oraz ukrytym pięknem zwracają uwagę nawet tych, którym ze sztuką nie jest po drodze.

Każdy może od tego zacząć
Coś, co idealnie nadaje się zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących osób, to flamastry artystyczne dwustronne. Jest to narzędzie genialne w swej prostocie. Dwie zróżnicowane końcówki pozwalają na płynne przejścia pomiędzy konturami i wypełnieniami, a ich szeroka dostępność odbija się na popularności tego właśnie stylu ilustrowania. Świetnym tego przykładem są flamastry Kuretake. Dostępne są w aż osiemdziesięciu kolorach, dzięki czemu jedyne co ogranicza naszą gamę możliwości to własna wyobraźnia. Dzięki ich intensywnemu napigmentowaniu stworzone przez nas rysunki będą wyróżniały się żywymi i soczystymi barwami. Jeśli użyjemy ich na kredowym papierze, dodatkowo spotęgujemy i tak już imponujący, efekt.

Przygoda nabiera nowego znaczenia
W każdym z nas może tlić się iskierka artyzmu - bez względu na to czy świat Art&Graphic jest nam już znany czy nie. Dzięki odpowiednio dobranym flamastrom możemy odkryć w sobie nową pasję, jaką jest rysowanie. Flamastry Kuretake to produkt japońskiej firmy, której twórcy od dawna związani są z rysownictwem i ilustratorstwem. Nikt nie zna się na szkicach, ilustracjach i rysunkach lepiej niż Japończycy, którzy przykładają ogromną uwagę do szczegółów i jakości. To kraj, w którym kultura rysunku jest silnie promowana i nieustannie rozwijana. Flamastry Kuretake posiadają dwie, różniące się od siebie końcówki. Jedna z nich jest elastyczna i pędzelkowa, druga z kolei twarda i cienkopisząca (około 0,8 mm). Grubsza, pędzelkowa część pozwoli uzyskać rysownikowi rozmaite linie i kształty; cieńsza to idealne narzędzie do skomplikowanych wykończeń czy konturów, wymagających precyzji.

Technika rysunku flamastrem jest świetnym wyborem dla każdego, a ilość możliwości, jakie dają nam flamastry artystyczne dwustronne, jest nieograniczona. Pamiętaj, że dzięki rysowaniu rozwijamy nie tylko siebie samych - nasze prace mogą w przyszłości stanowić inspirację dla innych. Nie czekaj i nie zastanawiaj się zbyt długo - rozpocznij fascynująca przygodę ze sztuką już teraz!