W 1949 roku paryski malarz Henri Goetz zwrócił się do Henriego Senneliera, syna Gustava, z prośbą o stworzenie woskowego sztyftu dla swojego przyjaciela Pabla Picasso. Picasso, wieloletni klient Senneliera i częsty gość w sklepie, znajdującym się w pobliżu Luwru, szukał medium, które można by swobodne stosować na różnych powierzchniach, bez obawy przed blaknięciem czy pękaniem.

Dzięki ich współpracy powstały nieporównywalnie dobrej jakości pastele olejne. Początkowo dostępna była paleta klasycznych kolorów, z czasem poszerzana o odcienie metaliczne i opalizujące. Kolejne współprace z europejskimi i północnoamerykańskimi malarzami zaowocowały rozszerzeniem palety kolorystycznej o unikalne odcienie, zwłaszcza szarości.

 

 

Pastel olejny Sennelier to produkt powstały na bazie najwyższej jakości pigmentu, niezwykle czystego środka wiążącego oraz wosku mineralnego. Pigmenty są mielone z obojętnym, nie powodującym wysychania środkiem wiążącym, który nie utlenia się i nie ma wpływu na stabilność powłoki ani jej powierzchnię. Baza ta jest następnie mieszana z woskiem o neutralnym pH. Równowaga tej mieszanki zapewnia pastelom olejnym wyjątkową tłustość i kremową konsystencję, które pozwalają artystom na dużą swobodę podczas pracy.

Pastele olejne Sennelier charakteryzuje wysoka zawartość pigmentu, dzięki czemu kolory są niezwykle nasycone, zapewniają doskonałe krycie i wysoką odporność na blaknięcie pod wpływem światła.

 

 

Pastele olejne Senneliera swą wysoką jakość zawdzięczają niezwykłym właściwościom komponentów, z jakich są tworzone oraz precyzyjnemu procesowi dozowania składników i produkowania pasteli. To wszystko sprawia, że marka jest rozpoznawalna na całym świecie i uznawana za punkt odniesienia przy ocenie jakości produktów konkurencji.